بزرگ کردن لبمواد پر کننده سالهاي نسبتاً طولاني است که جهت کاهش چين وچروکهاي صورت بکار گرفته مي شوند.

در سالهاي نه چندان دورکلاژن بخصوص انواع حيواني بکرات به اين منظور استفاده ميگرديد. ولي امروزه مواد ديگري که با تکنولوژي ساخت بيولوژيک و بدون استخراج از حيوانات به اين منظور بکار گرفته ميشوند. از مهمترين آنها مي توان از هيالورونيک اسيد نام برد. اين ماده بطور طبيعي يکي از اجزا سازنده لايه هاي مياني پوست است.  اين گروه مواد پر کننده با نامهاي تجاري مختلف و در کشورهاي مختلف ساخته شده اند  که از مشهورترين آنها ميتوان به رستيلين, جوودرم و تئوسيال و... اشاره نمود.

اين مواد در موارد زير کاربرد دارند: کاهش چين و چروک, پر و يا کم عمق کردن فرورفتگي ها،بزرگ کردن لب و گونه ها و اصلاح غير قرينگي هاي صورت و...

اين مواد توسط سرنگهاي مخصوص با و يا بدون بي حسي تزريق مي گردند.

بيشترين کاربرد اين مواد در کاهش عمق چين هاي نيمه پاييني صورت بخصوص خطوط اطراف دهان, خطوط اطراف لب ها و در درجه بعد چين ها و خطوط گونه ها, همچنين خط اخم (بين دو ابرو), خطوط پيشاني و چين هاي اطراف چشم ميباشد.

تزريق اين مواد در بزرگ کردن لب ها و همچنين گونه ها کار برد دارد.

گاهي از تزريق اين مواد براي محل هاي فرو رفته مثل محل اسکار و فرورفتگي جوش و آبله مرغان استفاده ميگردد.

مدت اثر بخشي اين نوع تزريق ها حدود ١٢-٦ ماه بوده ولي گاهي مي تواند از اين زمانها کمتر و يا بيشتر باشد.

جهت بزرگ کردن لب ها نيز بايد مد نظر داشت که نبايد خارج از عرف و استانداردهاي موجود از اين تزريق ها توقع داشت. همچنين بخاطر فضاهاي آناتوميک  بخصوص در مورد لب نمي توان الگوي لب را دقيقاً طبق خواسته فرد اجرا نمود. تزریق این مواد در لب با افزایش حجم لب حداکثر تا 20% همراه خواهد بود و بیش از این هر چند ممکن است است خواسته فرد باشد ولی توسط پزشک (حداقل توسط اینجانب) قابل اجرا نیست.

هر چند عوارض جانبي در مورد اين نوع مواد به ندرت ديده ميشود ولي موارد زير گزارش گرديده اند:

کبودي در محل تزريق که ظرف چند روز برطرف خواهد گرديد.

 واکنش حساسيت به دارو بصورت تورم و قرمزي و يا برجستگي کوچک در محل تزريق که چند هفته تا چند ماه پس از تزريق ايجاد شده و مدت چند ماه ممکن است باقي بماند. اغلب با درمانهاي داروئي ميتوان زمان بهبود را تسريع بخشيد.

 بندرت تغيير رنگ و يا برآمدگي مختصر در محل تزريق ممکن است ديده شود که خود بخود مرتفع خواهد شد.

 

18 فروردین 1392
نویسنده : - | بازدید ها : 3156 نفر

آخرین اخبار و مطالب

چند لحظه صبر کنید