سلول درمانی برای ریزش مو سلول درمانی به روشهای مختلف انجام می شود. یکی از این روش ها که اخیراً متداول شده است استفاده از تزریق خون خود فرد است . بدین معنی که از خود فرد خون گرفته شده، تراکم پلاکتهای آن افزایش داده شده(PRP ) و سپس داخل سر تزریق می شود. اثر بخشی این روش خیلی روشن نیست ولی بسیاری از محققین در مورد اثر بخشی آن به تنهائی تردید دارند.

روش دوم استفاده از سلولهای موی کشت شده در محیط آزمایشگاه است که هنوز مراحل تحقیقاتی خود را سپری میکند و بعنوان یک روش درمانی حداقل در کوتاه مدت قابل استفاده نخواهد بود.از روشهای مختلفی بعنوان سلول درمانی استفاده می شود که بسیاری از آنها در واقع سلول درمانی نیستند. یکی از این روش ها که اخیراً متداول شده است استفاده از تزریق خون خود فرد است . بدین معنی که از خود فرد خون گرفته شده، تراکم پلاکتهای آن افزایش داده شده(PRP ) و سپس داخل سر تزریق می شود. پلاکتها از اجزا فرایند انعقاد خون هستند. بدلیل نداشتن هسته سلول محسوب نشده بنابر این استفاده از آنها هم سلول درمانی محسوب نمی گردد. اثر بخشی این روش خیلی روشن نیست ولی بسیاری از محققین در مورد اثر بخشی آن به تنهائی تردید دارند. برخی از پزشکان از همراهی پی آر پی در کاشت مو استفاده می کنند. شاید نتوان ارزش درمانی آن را کاملا مردود دانست ولی حداقل بروش کنونی کاربرد قابل قبولی در درمان ریزش مو و یا رشد موی جدید ندارد.

روش دوم استفاده از سلولهای موی کشت شده در محیط آزمایشگاه است که هنوز مراحل تحقیقاتی خود را سپری میکند و بعنوان یک روش درمانی حداقل در کوتاه مدت قابل استفاده نخواهد بود

 

 

 

17 فروردین 1392
نویسنده : - | بازدید ها : 2810 نفر

آخرین اخبار و مطالب

چند لحظه صبر کنید