رادیوفرکوئنسیرادیوفرکوئنسی عبارتست از عبور دادن طیفی از امواج الکترومگنتیک از طریق پوست. مکانیزم اثر بخشی واقعی این روش مشخص نمیباشد. در این روش عبور جریان از طریق پوست باعث گرم شدن پوست شده و ممکن است حداقل بخشی از اثربخشی به این دلیل بخت کلاژن باشد. سازندگان دستگاهها مدعی هستند ساخت کلاژن را افزایش میدهد. و لی دلیل محکمی برای این مدعا وجود ندارد.

در این روش  پس از آغشته کردن پوست بیمار امواج از طریق تماس  یک دسته (پروب) به پوست منتقل میگردد. اپراتور با حرکت دادن پروب در مناطق مختلف پوست باعث افزایش حرارت در این مناطقق میشود.

این روش برای مناطق مختلف و به مقاصد مختلف بکار میرود. برای پوست صورت و گردن غالبا برای ایجاد احساس کشیدگی پوست و کاهش نمود چین و چروک بکار گرفته میشود.

در نواحی غیر از این نقاط مثلا در شکم , پهلو و باسن بیشتر به قصد کاهش سایز و حجم چربی استفاده میگردد.

این روش معمولا هفته ای یکبار برای 4-6 جلسه انجام میگردد سپس ماهیانه ادامه پیدا میکند.

تا زمانی که برای مراجعه کننده مقدور باشد این جلسات ادامه پیدا میکند.

پس از قطع جلسات اثرات ایجاد شده بتدریج کاهش پیدا خواهد کرد.

لازم بذکر است انجام درمان برای هر ناحیه( مثلا گردن) حدودا چند دقیقه طول کشیده که در این مدت فرد احساس سوزش در محل خواهد داشت. بنابر این باید تحمل خوبی داشته باشید.

بیشتر افراد با انجام  رادیوفرکوئنسی احساس بهبود نسبی دارند . در عده کمی پاسخ قابل توجه است و در عده کمی هم ممکن است احساس بهبود ننمایند.

در صورتیکه از تزریق سم بوتولیسم(بوتاکس) و یا پر کننده ها(ژل) استفاده نموده اید منتظر باشید تا اثر آنها به پایان برسد و سپس رادیوفرکوئنسی را انجام دهید.

عوارض این روش هر چند بسیار نادر ولی محتمل است. که بشرح زیر میباشد:

قرمزی, احساس سوزش بیش از یک روز, کبودی در محل درمان که معمولا بسرعت برطرف خواهد شد, بندرت تاول , سوختگی و یا خراشیدگی ایجاد شده که نیازمند درمان است.

23 اردیبهشت 1393
نویسنده : - | بازدید ها : 1850 نفر

آخرین اخبار و مطالب

چند لحظه صبر کنید